Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - Stadion Górnika Zabrze
Słynny Stadion Górnika Zabrze obecnie przechodzi modernizację po której zmieni się nie do poznania, to dobra okazja by przypomnieć sobie jego historię oraz zobaczyć jak wyglądał,W filmie oprócz Archiwalnych zdjęć oraz tych jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych zobaczą państwo także niektóre z projektów. Do filmu użyto Pocztówek z strony www.zabrze.aplus.pl gornikzabrze.pl oraz Informacji z serwisu Wikipedia oraz www.zabrze.aplus.pl.

www.zabrze.aplus.pl

2
Zabrze - ul. Staromiejska
Jak sama nazwa wskazuje jest to ulica przy której powstały w XIII wieku pierwsze budynki wsi Zabrze. Ulica ta straciła na znaczeniu w 1845 roku po wybudowaniu Dworca Kolejowego pomiędzy Starym a Małym Zabrzem. Do filmu użyto zdjęć pochodzących z serwisu norc.pl oraz fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Cafe Silesia
Film który powstał w współpracy z Panią Dyrektor Muzeum Miejskiego Urszulą Wieczorek. Prezentacja bazuje na świetnym artykule Jednego z Autorów Strony (Dariusza Guza) i to właśnie jemu chciałbym dedykować ten film.W filmie użyto także materiałów pochodzących z strony muzeum miejskiego w Zabrzu a także z strony internetowej www.pora.pl

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - Kopalnia Królowa Luiza w Zabrzu
Film o Kopalni Królowa Luiza w której przed laty (w podstawówce) byłem w ramach Szkolnej Wycieczki. Informację użyte w filmie pochodzą z strony www.zabrze.aplus.pl a także z www.muzeumgornictwa.pl. Pocztówki użyte w filmie także pochodzą z www.zabrze.aplus.pl.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - Elektrociepłownia Zabrze
Ten film został przygotowany przez Pana Marcina Pogorzelskiego, i przedstawia on historię Elektrocieplowni Zabrze.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie