Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - osiedle Janek
Film prezentuje znajdujące się nieopodal osiedla Dzierżona, osiedle Janek. Podobnie jak w przypadku filmu o osiedlu Dzierżona, zdjęcia pochodzą z serwisu www.norc.pl. Muzyka w filmie to Małpa - Mógłbym.

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - Zabrze-Makoszowy (dzielnica Zabrza)
Film o jednej z dzielnic Zabrza - dzielnicy Makoszowy. Informacje oraz pocztówki pochodzą z strony www.zabrze.aplus.pl. Zdjęcia ze strony www.makoszowy.com (za zgodą autora strony) oraz www.fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica-Makoszowy
Kolejny film opowiada historię Kopalni Makoszowy (obecnie Sośnica-Makoszowy). W filmie znajduję się błąd - na pierwszej pocztówce widzimy nie Kopalnię Makoszowy, a Kopalnię "Guido". Informacje oraz pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl oraz z serwisu www.fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - osiedle Dewog
Film o miejscu, które było w Zabrzu również moim domem. Osiedle Dewog powstało około 1930r. W filmie, oprócz zdjęć z serwisu www.norc.pl, zobaczą Państwo także piękne czarno-białe zdjęcia pochodzące z bloga Rafała Bigdy "Fotosubiektywnik Zabrzański", do odwiedzenia którego serdecznie zapraszam.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - ulica Damrota / Browar Sauera
Kolejny film z serii, który pokazuje ulicę; tym razem jest to ulica Damrota. W filmie znajdą też Państwo informację o Browarze Sauera, który niegdyś znajdował się przy tej ulicy. Do filmu użyto zdjęć z serwisu www.norc.pl, www.lumistrefa.pl oraz www.fotopolska.eu. Informacje pochodzą z bloga Rafała Bigdy "Fotosubiektywnik Zabrzański".

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie