Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - ulica Armii Krajowej
Prezentacja ulicy Armii Krajowej w Zabrzu, przy której znajduje się "Linodrut". W filmie zobaczą Państwo zdjęcia z serwisu www.norc.pl. Był to czterdziesty film zanieszczony na kanale (obecnie jest ich ponad 100).

www.zabrze.aplus.pl

2
Zabrze - Dom Muzyki i Tańca
Myślę, że nie ma w Zabrzu osoby, która nie znałaby tego budynku. Powstał on w 1959 roku i od tego czasu gości na swej scenie największe gwiazdy. To właśnie w tym budynku Charles de Gaulle wypowiedział we wrześniu 2967 roku znamienite zdanie o Zabrzu, które brzmi: "Zabrze najbardziej śląskie miasto ze wszystkich śląskich miast, czyli najbardziej polskie miasto ze wszystkich polskich miast...". Do filmu użyto pocztówek oraz informacji z strony www.zabrze.aplus.pl (pełen spis stron, z których pochodzą zdjęcia, w serwisie www.youtube.com)

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - ulica Żółkiewskiego / Czarnieckiego
Zapraszam na wycieczkę po ulicach modernistycznego osiedla DEWOG, na którym sam przed laty mieszkałem. Ukazane w tym filmie są dwie ulice - Żółkiewskiego oraz Czarnieckiego. Do filmu użyto ścieżki dźwiękowej z filmu Back To The Future (Powrót do przyszłości) oraz zdjęć z serwisu www.norc.pl. Film dedykowany wszystkim znajomym oraz ludziom, których tam poznałem.

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - ul. de Gaulle'a
Ulica, która swą nazwę zawdzięcza wizycie generała de Gaulle'a we wrześniu 1967r. To przy niej mieści się znany nie tylko w Zabrzu Dom muzyki i Tańca. Do filmu użyto zdjęć z serwisu www.fotopolska.eu oraz www.norc.pl.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - ulica Roosevelta
Ulica Roosevelta jest znana przede wszystkim fanom klubu sportowego Górnik Zabrze. Mieści się przy niej także przepiękny kościół pw. św. Józefa. Zdjęcia do tego filmu pochodzą z serwisu www.fotopolska.eu, www.norc.pl oraz www.blizejmiasta.pl.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie