Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - Noc w mieście
Film, który ukazuje nasze piękne miasto pod osłoną nocy. Do filmu użyto mnóstwo zdjęć (wszystkie źródła wymienione w opisie filmu). Muzyka użyta w filmie to Lady Pank: "Zawsze tam gdzie ty" .

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - Straż Pożarna
Historia pięknego budynku Straży Pożarnej w Zabrzu. Do 1927 roku była to siedziba Zakładowej Straży Pożarnej Huty Donnersmarck. Pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl oraz www.fotopolska.eu. Zdjęcia natomiast z takich stron, jak: www.garnek.pl, www.zabrze.com.pl, www.stolbud.pl, www.polskiekrajobrazy.pl, www.fotoforum.gazeta.pl.

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Historia zabrzańskiego herbu
Krótki film o historii dobrze znanego zabrzańskiego herbu. Informacje w filmie pochodzą ze strony www.wikipedia.pl. Zdjęcia z www.zabrze.aplus oraz także z Wikipedii.

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - Przejście frontu przez kolonię "Na Piasku (1945)"
Film opisuje rozwój wydarzeń z dnia 26 stycznia 1945 roku, ponadto zamieszczone są w nim także zdjęcia miejsc, których film dotyczy. Informacje z filmu pochodzą z książki "Ziemia Duchem Znaczona" autorstwa ks. Pawła Pyrchały. Zdjęcia pochodzą z wymienionej książki oraz z serwisu www.norc.pl, www.hasiosznup.pl, www.zabrze.net.pl, www.fotopolska.eu oraz www.zabrze.aplus.pl.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - plac Warszawski/Szkoła Nr 36
W filmie zobaczą Państwo historię zarówno placu Warszawskiego (dawn. placu Targów Czwartkowych) oraz szkoły nr 36. Do filmu użyto informacji oraz pocztówek ze strony www.zabrze.aplus.pl. Zdjęcia pochodzą z serwisu www.norc.pl.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie