Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - Cmentarz Żydowski (polska wersja)
Film, który powstał przy pomocy Pana Dariusza Walerjańskiego. Informacje pochodzą z jego książki "Zabrze krok po kroku". Przepiękne zdjęcia cmentarza również pochodzą d Pana Dariusza Walerjańskiego. Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za pomoc. W filmie użyto także zdjęć z serwisu www.commons.wikimedia.org Zapraszam również na stronę internetową Cmentarza Żydowskiego www.cmentarz-zydowski.pl

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - Jewish necropolis in Zabrze

Cmentarz w angielskiej wersji językowej.

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Judische Friedhof in Zabrze

Cmentarz w niemieckiej wersji językowej.

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - Browary Górnośląskie
Film opowiadający o zabrzańskim browarze powstałym w roku 1860. W filmie zajrzymy także do jego wnętrza oraz zobaczymy archiwalne pocztówki pochodzące z www.zabrze.aplus.pl Zdjęcia użyte w filmie pochodzą z serwisu www.fotopolska.eu oraz www.commons.wikimedia.org , ścieżka dźwiękowa tego filmu to nieśmiertelny Chór Juranda - Upić się warto.

www.zabrze.aplus.pl

5Zabrze - ul. 3 Maja
Film o ulicy 3 Maja pokazujący zarówno teraźniejszy, jak i przeszły obraz ulicy. Do filmu niestety wkradł się błąd - jedno zdjęcie ukazuje budynek przy ulicy Sienkiewicza, a nie 3 Maja. Do filmu użyto pocztówek z forum mieszkańców Zabrza oraz www.zabrze.aplus.pl
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.norc.pl, www.fotopolska.eu Informacje znajdują się w opisie filmu, gdyż jest to jedna ze starszych pozycji na kanale.

www.zabrze.aplus.pl


6


Zabrze - ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Prezentacja ulicy Piłsudskiego, którą niegdyś codziennie przemierzałem w drodze do szkoły (Szkoła nr 7 przy ulicy Pokoju) W filmie oprócz wspomnianej ulicy znajdą Państwo także informację na temat kortów tenisowych Mostostalu Zabrze. Do filmu użyto materiałów z serwisów www.norc.pl, www.fotopolska.eu, a także z książki Pana Dariusza Walerjańskiego "Zabrze krok po kroku". Muzyka użyta w filmie to piosenka Andrzeja Rybińskiego - To nie byłem ja.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie