Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - Hotel Haus Metropol
Hotel Haus Metropol to miejsce, które rozpoczęło działalność w 1913 roku, podobnie jak Kawiarnia "Cafe Metropol". Od połowy lat 20. kawiarnia rozrastała się stopniowo do zabrzańskiego centrum rozrywki z hotelem i kabaretem. Pocztówki pochodzą ze strony wwww.zabrze.aplus.pl oraz fotopolska.eu. Zdjęcia z forum skyscrapercity.com, mmsilesia.pl, fotopolska.eu oraz norc.pl.

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - Hotel Kochmanna
Hotel został otwarty 11.08.1907 roku. Dzisiaj mieści się w nim siedziba Urzędu Miasta. Pocztówki pochodzą ze stron www.zabrze.aplus, a także fotopolska.eu. Zdjęcia z serwisu norc.pl oraz www.zabrze.aplus.pl

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Supersam /Spotkanie własnego Ja
Prawdziwy symbol epoki PRL-u w Zabrzu. Mowa o dawnym budynku, w którym mieścił się sklep Supersam. Ja osobiście znam Supersam tylko z pocztówek i zdjęć. W filmie użyto pocztówek ze strony www.zabrze.aplus oraz fotopolska.eu, zdjęć z serwisu norc.pl forum oraz skyscrapercitycom oraz fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl

4

Huta Donnersmarck
Miejsce, o którym bez wątpienia można powiedzieć, że jest symbolem miasta. Niestety dzisiaj po hucie zostało niewiele. W 2003 roku zburzono jej większą cześć pod centrum handlowe "Platan". Pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl, fotopolska.eu oraz malanowicz.eu. Zdjęcia z forum zajta-kukensa.pl, z serwisu wikipedia.pl oraz panoramio.pl.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - Budynek Dyrekcji Huty
Budynek Dyrekcji Huty został wybudowany w 1907 roku. Co ciekawe według pewnej legendy, w miejscu, w którym znajduje się budynek, dawniej znajdował się duży staw, który powstał po tym, gdy zagniewana nimfa wodna rozkopując dno studni zalała drewnianą chatkę wraz z przeklinającym w niej małżeństwem. Dzisiaj budynek został odrestaurowany i służy jako siedziba Urzędu Miasta. Do filmu zostały użyte informacje z www.zabrze.aplus.pl, www.malanowicz.eu, oraz www.gliwiczanie.pl. Pocztówki z www.zabrze.aplus.pl oraz www.fotopolska.eu. Zdjęcia z www.malanowicz.eu, www.zabrze.com oraz www.insilesia.pl (pełny spis zdjęć w opisie filmu na stronie www.youtube.com).

www.zabrze.aplus.pl

6

Zabrze - Park Hutniczy
Film opowiada o najstarszym parku w Zabrzu. Park Hutniczy, w którym dawniej znajdowała się muszla koncertowa oraz staw ze złotymi rybkami. Do filmu użyto informacji, zdjęć oraz pocztówek ze stron www.zabrze.aplus.pl, www.norc.pl oraz serwisu www.fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie