Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - Ulica Szczęść Boże
Film ukazujący ulicę Szczęść Boże. Oprócz teraźniejszych zdjęć (archiwalnych nie udało mi się nigdzie znaleźć) podane są wcześniejsze nazwy ulic. Do filmu użyto zdjęć z serwisu www.norc.pl.

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - budynek Sądu Rejonowego
Prezentacja budynku Sądu Rejonowego w Zabrzu, którego budowa rozpoczęła się w 1892r., a zakończyła dwa lata później w 1894r. Budynek powiększono w roku 1907r. Informacje w filmie pochodzą z strony www.zabrze.aplus.pl, zdjęcia z serwisu www.fotopolska.eu (pełny spis stron w opisie filmu).

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Kopalnia "Guido"
W tym filmie znajdą Państwo historię znanej w Zabrzu kopalni "Guido". Kopalnia ta jest otwarta dla turystów; jeśli ktoś z Państwa jeszcze tego miejsca nie odwiedził, gorąco polecam to zrobić. Informacje dotyczące pochodzenia zdjęć znajdą Państwo w opisie filmu w serwisie www.youtube.com, natomiast informacje oraz pocztówki pochodzą z strony www.zabrze.aplus.pl.

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - Tajemnica Kopalni Guido (film dzięki uprzejmości NautilusFundacja)
Ciekawa historia dotycząca smutnych wydarzeń, które miały miejsce w kopalni, opowiedziana przez Pana Dariusza Walerjańskiego. Film znajduje się na kanale za zgodą NautilusFundacja.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - os. Dzierżona
Film ukazujący osiedle Dzierżona (na tym terenie wcześniej znajdowały się baraki mieszkalne). Zdjęcia użyte wo filmie pochodzą z serwisu www.norc.pl. Muzyka: Enson - Drugie ja.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie