Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1Zabrze, ul. Dworcowa/Plac Dworcowy Prezentacja placu Dworcowego. W filmie pojawiają się zdjęcia takich obiektów, jak kamienica pod orłem, budynek poczty głównej, budynek nieistniejącego już hotelu i niestety również bardzo zniszczonego Haus Metropol czy Dworca Kolejowego. W filmie użyto utworu Mroka (BlaBla) "Nie jesteśmy sami". Pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl, fotoposka.eu, natomiast zdjęcia z takich stron, jak norc.pl, fotopolska.eu czy też forum skyscrapercity.com.

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - Dworzec Kolejowy
Film o Dworcu Kolejowym, który jest niejako - w skrócie - opisem jego historii. Jest to jedna z nowszych pozycji na kanale. Pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl oraz z serwisu fotopolska.eu, natomiast zdjęcia z zabrze.com.pl, mapofpoland.pl, czy kgf.art.pl (pełny spis znajdą Państwo w opisie filmu na stronie kanału youtube.com).

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Budynek Poczty Głównej
Kolejny obiekt znajdujacy się przy placu Dworcowym to budynek Poczty Głównej. Film przedstawia jej bogatą historię. Pocztówki pochodzą z www.zabrze.aplus.pl, a także z serwisu fotopolska.eu. Zdjęcia współczesne pochodzą z takich serwisów, jak: Wikipedia Commons, fotoforum, panoramio czy blogspot (pełny spis w opisie filmu na stronie kanału youtube.com).

www.zabrze.aplus.pl

4Kamienica pod Orłem
Historia pięknej kamienicy, która nazywana jest Kamienicą pod orłem. Dawniej była to apteka (aktualnie - z tego, co wiem - teraz też się tam znajduje i również nosi nazwę Pod Orłem). Co ciekawe, w pierwszym projekcie, w miejscu, gdzie znajduje się słynny orzeł były okna!. Informacje pochodzą z książki "Cenne Bezcenne". Pocztówki ze strony www.zabrze.aplus.pl, a także fotopolska.eu. Zdjęcia z serwisów takich, jak zabrze.com.pl, skyscrapercity.com, forum.gwk24.pl, a także z albumu "Zabrze Wczoraj".

www.zabrze.aplus.pl

5


Zabrze - Hotel Admiralspalast
Ten piękny budynek to jedno z moich ulubionych miejsc w Zabrzu. Hotel zbudowano w latach 1924-1928 pod nazwą Admiralspalast, powojenne jego nazwy to Prezydent, Przodownik oraz Monopol. W filmie użyto pocztówek z www.zabrze.aplus.pl, fotopolska.eu oraz z forum www.zabrze.forum.pl. Na koniec chciałbym dodać, iż bardzo smuci mnie fakt, że tak piękny budynek stoi i niszczeje...

www.zabrze.aplus.pl

6


Zabrze - Hotel Admiralspalast
Angielska wersja językowa.

www.zabrze.aplus.pl

7


Zabrze - Hotel Admiralspalast
Niemiecka wersja językowa.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie