Moje Zabrze

Zabrze moje miasto
Autor - Rafał Tylenda

www.zabrze.aplus.pl

1

Zabrze - ul. Opolska (Adolfstrasse w latach 1901-1945)
Film o ulicy, która jest mi bardzo bliska, gdyż to właśnie tam znajdował się mój pierwszy dom (budynek już nie istnieje, zburzono go w latach 90.). W filmie wykorzystano zdjęcia z serwisu www.fotopolska.eu oraz www.norc.pl. Archiwalnych zdjęć niestety nie udało się znaleźć.

www.zabrze.aplus.pl

2

Zabrze - ul. Sienkiewicza
Film o ulicy Sienkiewicza, ścieżka dźwiękowa to utwór, którego nigdzie Państwo nie znajdą, gdyż wykonuje go mój przyjaciel... Do filmu użyto zdjęć z serwisu www.norc.pl oraz www.fotopolska.eu.

www.zabrze.aplus.pl

3

Zabrze - Wieża Ciśnień przy ulicy Zamoyskiego
Zabrze - miasto ceglanych wież jak głosi hasło. Ten film to prezentacja jednej z nich, czyli Wieży Ciśnień przy ulicy Zamoyskiego. Powstała ona w roku 1909 (budowę, która trwała dwa lata, rozpoczęto w 1907r.). Dzisiaj, choć jej stan pozostawia wiele do życzenia, prezentuje się znośnie, być może kiedyś doczekamy się jej renowacji. Oby nie za późno...

www.zabrze.aplus.pl

4

Zabrze - Publiczny Szpital Kliniczny nr 1
Film o bardzo dobrze znanym szpitalu klinicznym nr 1 Przy ulicy 3 Maja. Pierwszy budynek szpitala (wówczas Szpitala Spółki Brackiej Pracowników Górnictwa - Knappschaftslazarett). Film traktuje również o pięknie zachowanej wieży szpitalnej zbudowanej pod koniec 1905r. W filmie użyto materiałów z stron: www.zabrze.aplus, www.fotopolska.eu, a także www.malanowicz.eu/.

www.zabrze.aplus.pl

5

Zabrze - Muzeum Górnictwa Węglowego
Najnowsza pozycja na kanale opowiada o Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (wcześniej budynek należał do Starostwa Powiatowego). W filmie użyto materiałów z strony www.zabrze.aplus.pl, www.polskieszlaki.pl, www.fotopolska.eu, a także www.teleberia.pl oraz facebookowej strony Muzeum.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie