Moje Zabrze

KS Górnik Zabrze, odznaki - kolekcja Tomasza Kozika

/ 1 / 2 / 3 / 4 /

kliknij, zobacz duże zdjęcie

1

Górnik Zabrze - Manchester City - następna odznaka wydana z okazji występów Górnika Zabrze w europejskich pucharach, wydana z okazji jubileuszowych X rozgrywek Pucharu Europy Zdobywców Pucharów na mecz na Stadionie Śląskim 10.03.1971 (2-0) i rewanżu w Anglii 24.03.1971 (0-2) oraz meczu barażowego w Kopenhadze w Danii 31.03.1971 (1-3). Odznaka sześciokątna, lakierowana, mocowana na szpilkę, wydana w 2 wersjach kolorystycznych.kliknij, zobacz duże zdjęcie

2

Górnik Zabrze - Manchester City - następna odznaka wydana z okazji występów Górnika Zabrze w europejskich pucharach, wydana na mecz na Stadionie Śląskim 10.03.1971 (2-0) i rewanżu w Anglii 24.03.1971 (0-2)
oraz meczu barażowego w Kopenhadze w Danii 31.03.1971 (1-3). Odznaka kwadratowa, lakierowana, mocowana na szpilkę.
Odznaka bardzo trudna do zdobycia, w żargonie kolekcjonerskim jest tylko zwykłą "BLASZKĄ", ale zalicza się do unikatów !!!

kliknij, zobacz duże zdjęcie

3

Górnik Zabrze - Manchester City - następna odznaka wydana z okazji występów Górnika Zabrze w europejskich pucharach, wydana na mecz na Stadionie Śląskim 10.03.1971r. (2-0) i rewanżu w Anglii 24.03.1971r. (0-2) oraz meczu barażowego w Kopenhadze w Danii 31.03.1971r. (1-3). Odznaka prostokątna, lakierowana, mocowana na szpilkę.
Odznaka bardzo trudna do zdobycia, w żargonie kolekcjonerskim jest tylko zwykłą "BLASZKĄ", ale zalicza się do unikatów!!!

kliknij, zobacz duże zdjęcie

4

Dynamo Kijów - Górnik Zabrze - następna odznaka wydana z okazji występów Górnika Zabrze w europejskich pucharach w Kijowie 25.10.1972 r. (0-2). Odznaka lakierowana, mocowana na agrafkę, tzw. broszkę, wydana w 2001 roku wydana przez rosyjskiego grawera w celu osiągnięcia zysków.

kliknij, zobacz duże zdjęcie

5

Górnik Zabrze - Dynamo Kijów - następna odznaka, właściwie identyfikator dla pracowników Radia i TV, wydana z okazji meczu rewanżowego na Stadionie Śląskim 8.11.1972r. (2-1). Odznaka plastikowa, mocowana na agrafkę, tzw. broszkę.

Również zalicza się do RARYTASÓW!!!

kliknij, zobacz duże zdjęcie

6

Górnik Zabrze - duża odznaka klubowa, emaliowana, mocowana na śrubę, wykonana w pracowni warszawskiego grawera J. Panasiuka. Później ukazało się wiele odmian tej dużej odznaki klubowej, były też emaliowane, lakierowane, epoksydowe (plastikowe), powlekane lakierem żywicznym, mocowane na śrubę, szpilkę, agrafkę, tzw. broszkę, pins, różniących się odcieniem emalii lub lakieru, wypukłością, stylistyka pisowni, itp. (posiadam ok. 50 rożnych odznak tego modelu).

kliknij, zobacz duże zdjęcie

7

Górnik Zabrze - odznaka mała z wieńcem pełnym "Honorowa", była wręczana zasłużonym działaczom i piłkarzom wraz z legitymacja, wykonana w emalii, wydana w 3 wersjach: złota, srebrna i brązowa, mocowana na szpilkę, wydana na przełomie 50-tych i 60-tych lat. W latach 70-tych była wydana w lakierze, ale tylko złota.

Należy do rzadkich odznak wydanych przez klub.

kliknij, zobacz duże zdjęcie

8

Górnik Zabrze - odznaka duża z wieńcem ażurowym "Honorowa", była wręczana zasłużonym działaczom i piłkarzom wraz z legitymacją, wykonana w emalii, wydana w 3 wersjach: złota, srebrna i brązowa, mocowana na śrubę oraz na szpilkę, wydana na przełomie 50-tych i 60-tych lat.

Należy do rzadkich odznak wydanych przez klub.

kliknij, zobacz duże zdjęcie

9

Górnik Zabrze - odznaka mała z wieńcem pełnym "Honorowa", była wręczana zasłużonym działaczom i piłkarzom, wykonana w emalii, wydana złota i podobno srebrna wersja (nie widziałem!!!), mocowana na szpilkę, wydana ok. 1990-1992 r. wydana przez klub. W 2002 była ta odznaka wznowiona i wykonana w lakierze powlekanym żywica, wydana złota i srebrna, mocowana na szpilkę i na pins.

kliknij, zobacz duże zdjęcie

10

Górnik Zabrze - odznaka mała z wieńcem ażurowym "Honorowa", była wręczana zasłużonym działaczom i piłkarzom wraz z legitymacja, wykonana w emalii, wydana ze złotym wieńcem, mocowana na szpilkę, wydana na przełomie 50-tych i 60-tych lat.

Należy do rzadkich odznak wydanych przez klub.

kliknij, zobacz duże zdjęcie

11

Górnik Zabrze - odznaka duża z wieńcem ażurowym, odznaka okrągła, tzw. "naklejka" mocowana na agrafkę, tzw. broszka, wydana w połowie 80-tych lat.

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie

Dobrze wiedzieć