Moje Zabrze

KS Górnik Zabrze - kolekcja Tomasza Kozika

Mimo że nie jest mieszkańcem Zabrza, Tomasz Kozik, jest prawdziwym kibicem drużyny i znawcą klubu KS "Górnik Zabrze". Pochodzi z Łagiewnik, obecnie mieszka za granicą w Gelsenkirchen, Niemcy. Kolekcjonerska pasja rozpoczęła się kilkanaście lat temu od szalika a potem, jak sam mówi, jakoś to poszło.

kliknij, zobacz duże zdjęcie Kolekcja, którą posiada Tomasz Kozik, jest bardzo obszernym zbiorem różnych materiałów dotyczących klubu KS "Górnik Zabrze", oraz jeszcze wcześniejszych, przedwojennych czasów. Zakres zainteresowań Tomasza Kozika nie skupia się tylko na pamiątkach, może pochwalić się znajomością historii obiektu i drużyny o której wie chyba wszystko. O zaangażowaniu i uporze Tomasza Kozika może świadczyć fakt, że jedną z odznak poszukiwał 12 lat... i oczywiście ją zdobył.

Johann - Antwerpia

Zbiór pamiątek składa się z odznak (ok.220 szt.), proporczyków (ok. 120 szt.), koszulek (ok. 30 szt.), programów meczowych (ok. 400 szt.) i wielu innych. Zbiór cały czas jest wzbogacany o nowe eksponaty.

Kto wie, może kiedyś doczekamy się profesjonalnego opracowania książkowego pokazującego zbiór. Narazie zapraszam do kolekcji na stronie.

Jeżeli masz jakieś materiały - pamiątki, zwiazane z historia Gornika Zabrze: odznaki, medale, programy, proporczyki, stare bilety, dyplomy, puchary, stare zdjęcia, legitymacje, itp., możesz się skontaktowac z Tomaszem Kozikiem poprzez e-mail lub tel.

e-mail: johann.ksg@arcor.de

tel. 0049 / 172 53 25 391

KS Górnik Zabrze

Wszystkie materiały dotyczące KS "Górnik Zabrze", które zostały zamieszczone na stronie, pochodzą ze zbiorów Tomasza Kozika. Materiał został opublikowany bezpłatnie.

Informacje na temat zbioru T. Kozika na podstawie nagrania ze spotkania we wrześniu 2004r.

www.zabrze.aplus.pl - historia, zdjęcia, pocztówki

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć