Wirtualne Muzeum Zabrza - dokumenty firmowe

Wirtualne Muzeum Zabrza

www.zabrze.aplus.pl


1

Gustav Kempa Bauschlosserei Eisenkonstruktion
Kupferschmiede Verzinnerei Installation
Friedrichstr. 4 (ul. Krasińskiego 4)
Telefon nr 2974


Rachunek wystawiony dnia 17 maja 1929r. dla mistrza budowlanego Kwapulinskiego Gustav Kempa prowadził zakład ślusarstwa budowlanego i żelaznych konstrukcji. Wykonywał też prace kotlarskie i cynkowania.

Rachunek wydrukowany został w firmie: Buchdruckerei Muschiol, Hindenburg OS., Dorotheenstr. 8 (3-go Maja 8). Na papierze umieszczony jest znak wodny - koło ze skrzydłami i napis MANILA SCHREIBMASCHINEN
www.zabrze.aplus.pl


2

Karl Pantke Klempnermeister
Bauklempnerei und Bedachungsgeschäft
Installation für Wasser und Bierdruckapparate
Gartenstraße 27 (ul. Sienkiewicza 27)


Rachunek wystawiony dla pani Sidlarzek (Siedlaczek) zamieszkałej na Burchardistr. (ul. Matejki) Karl Pantke majster blacharski - prowadził budowlany zakład blacharski i pokryć dachowych. Wykonywał też instalacja dla wody i aparatów dla browarnictwa.

www.zabrze.aplus.pl


3

Emil Weisbrich Honigkuchen = Fabrik
Dorotheenstraße 27 (ul. 3-go Maja 27)
Telefon nr 2796


Zakład wytwórczy pierników Emila Weisbricha zlokalizowany przy ul. 3-go Maja 27.

www.zabrze.aplus.pl


4

Ernst Wistrach, Hindenburg Schl. Biergroßhandlung und Mineralwasserfabrik
Kronprinzenstr. 205, Telefon nr 3711


Firma Ernsta Wistracha prowadziła sprzedaż hurtową piwa i wytwórnię wody mineralnej. Zajmowała się także sprzedażą innych napojów: Sinalco, Sinalco-Kola i wody mineralnej. Firma mieściła się przy ul. Wolności 205.5

Po lewej stronie pokazane zostały obydwie strony karty pocztowej firmy Adolfa Deichsla wysłanej w 1939r. do mistrza budowlanego, Kwapulinskiego. W tym okresie zakład zlokalizowany był przy Adolf Deichselstraße (ul. Armii Krajowej). Firma prowadziła sprzedaż od 7:30 do 12:00 i od 13:30 do 17:00, a w sobotę od 7:30 do 13:00. Skrzynka pocztowa nr 389. Telefon nr 3311. Adres telegraficzny: Deichsel Hindenburg Oberschl. Poniżej druk reklamowy firmy z panoramą zakładu. Druk wyprodukowany został przez firmę Hoffmann & Reiber ze Zgorzelca (Görlitz).

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć