Wirtualne Muzeum Zabrza - judaiki

Wirtualne Muzeum Zabrza

www.zabrze.xt.pl  -  kliknij, zobacz duże zdjęcie

1

Isidor H. Lewin
Eisenwaren, Werkzeug und Baumaterialien Großhandlung Lieferungsgeschäft für Gruben und Hüttenbedarf Magazin für Haus und Küchengeräte Fernsprecher 3651.

Około 1900r. Isidor H. Lewin otworzył w budynku zlokalizowanym przy Dorotheenstraße 1 (ul. 3-go Maja 1) sklep z materiałami żelaznymi. W latach następnych firma rozwijała swą działalność. W 1933r. posiadała skład materiałów budowlanych, prowadziła dostawy dla kopalń i hut oraz sprzedawała sprzęt domowy i kuchenny.

www.zabrze.xt.pl  -  kliknij, zobacz duże zdjęcie

2

Max Himmelfärb, Hindenburg O.-S. Herren-Bekleidung.

Na załączonym zdjęciu - wieszak pochodzący ze sklepu konfencyjnego z odzieżą dla mężczyzn. Oprócz Maxa Himmelfärba sklepy konfekcyjne w Zabrzu otworzyli także: Max Goldstein, Alma Brauer i Beniamin Mienskowitz.

Sklep zlokalizowany był przy Kronprinzenstraße 295 (ul.Wolności 295)
kliknij, zobacz duże zdjęcie

3

Josef Herzberg Grossdestillation Hindenburg O/S
Tel. 2327


Na zdjęciu widoczny jest porcelanowy nalewak - reklama sklepu kolonialnego, którego właścicielem był Josef Herzberg. Sklepy z artykułami kolonialnymi otworzyli także: Georg Cohn, Simon Böhm i Simon Pulvermacher.

Sklep zlokalizowany był przy Kronprinzenstraße 303 (ul.Wolności 303)
www.zabrze.xt.pl  -  kliknij, zobacz duże zdjęcie

4

Reklamówka - lusterko o średnicy 5,6 cm (5,0 cm) ze sklepu Max'a Himelfarb'a zlokalizowanego w Zabrzu przy Kronprinzenstraße 303 (ul. Wolności 303). Sklep zlokalizowany był na rogu Kronprinzenstraße i Bahnhofplatz, pół minuty od Hotelu Kochmanna. W sklepie można było nabyć elegancką odzież chłopięcą i męską sporządzaną na miarę.

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć