Zdjęcia Zabrza - zdjęcia nie nowe, nie stare

Zdjęcia Zabrza

www.zabrze.aplus.pl

1

Poremba, ul. Wolności, strona nieparzysta. W tym budynku znajdował się słynny bar o nazwie "Poremba". Sklep spożywczy i "Lux". Po dziwnie otynkowanej ścianie bocznej budynku widać, że przylegał kiedyś do niego następny.

Budynki wyburzone.
www.zabrze.aplus.pl

2

Poremba, ten dziwny skośny dom stał na rogu ulic Wolności i Bielszowickiej. Gdzie podziały się fanty z mieszczącego się tam niegdyś lombardu?

Budynek wyburzony.
www.zabrze.aplus.pl

3

Ojczyzna Janosza, już nie istniejąca, ale opisana. Ulica Oslowskiego. W rzeczywistości Piekarska. Ostatnie lata. Partery już niezamieszkane, okna na parterze zamurowane. Dawno temu w zburzonym budynku na rogu Piekarskiej i Wolności mieściła się w 1945 roku komendantura wojsk radzieckich. Tak opowiadał mi stary porembiok...

www.zabrze.aplus.pl

4

Poremba ul. Wolności. Budynki w okolicach numeru 575. Nad sklepem dumny szyld "Odzież Zachodnia". Teraz też jesteśmy już "Zachodem". To już tylko trochę do Rudy Śląskiej.

Budynki wyburzone.
www.zabrze.aplus.pl

5

To z kolei Zaborze. Wolności strona nieparzysta. Budynki położone były w kierunku Zabrza za ulicą Piotra Skargi. W sklepie na parterze tego wyższego budynku mieściła się niegdyś, o ile mnie pamięć nie myli, księgarnia.

Zabudowa wyburzona.
www.zabrze.aplus.pl

6

Ta bardzo stara "chałpa" była ozdobą ulicy Korczoka na Zaborzu. Jej mieszkańcy dbali o jej wygląd z całego serca. Stała w okolicach numeru 51, na odcinku między ulicami Karczewskiego a Kawika. Stała, już nie stoi...

Szukaj

Menu


Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie