Wirtualne Muzeum Zabrza - wieszaki

Wirtualne Muzeum Zabrza

www.zabrze.aplus.pl

www.zabrze.aplus.pl
1

Zakład krawiecki Fr. Tyrakowski,
Zabrze Herren - Moden, Fr. Tyrakowski, Zabrze


W roku 1908 mistrz krawiecki Franaz Tyrakowski prowadził zakład krawiecki zlokalizowany w dzielnicy Zabrze Nord przy Kronprinzenstraße 75 (ul. Wolności). Zakład sporządzał wykwintną męską garderobę na miarę. Posiadał duży skład zagranicznych materiałów. Bardzo ciekawy i wyjątkowy wieszak z napisami w języku polskim i niemieckim na dwóch stronach wieszaka.

www.zabrze.aplus.pl
2

Herren Mode Haus Max Daniel,
Zabrze, Kronprinzenstr. 141 Tel. 1372


W roku 1908 Max Daniel prowadził dom towarowy z męską konfekcją zlokalizowany przy Kronprinzenstr. 141 (ul. Wolności). Książka adresowa z 1912 roku informuje nas o dalszej prowadzonej działalności domu towarowego Maxa Danielsa.

www.zabrze.aplus.pl
3

Strumpfner & Co. Zabrze O.Schl.

W adresowej książce handlowej znajdujemy informację iż firma Strumpfner & Co., kupiec Adolf Strumpfnerprowadzi sklep z męską i chłopięcą odzieżą. Telefon do sklepu 1172. Natomiast w książce adresowej z 1912 roku znajdujemy informację o sklepie zlokalizowanym przy Kronprinzenstrasse 116 (ul. Wolności), który prowadzony jest przez tą firmę.

www.zabrze.aplus.pl
4

M. & L. Nowarra Herren & Knaben Confektion, Zabrze Kronprinzenstr. 131

Jedyna informacja pochodzi z napisu z wieszaka. M. i L. Nowarra prowadzą sklep z męską i chłopięcą konfekcją. Sklep zlokalizowany był w Zabrzu przy Kronprinzenstrasse 131 (ul. Wolności). Sklep działał już przed 1915 rokiem.

www.zabrze.aplus.pl
5

Adolf Kreutzberger, Zabrze O.S.

W 1912 roku Adolf Kreutzberger prowadzi sklep z męską odzieżą zlokalizowany przy Kronprinzenstraße 139 (ul. Wolności). W spisie abonentów posiadających telefony z 1928 dowiadujemy się, iż w sklepie mozna nabyć odzież męską i dziecięcą. Telefon do sklepu 15-12.

Szukaj

Menu

Dobrze wiedzieć


Losowe zdjęcie